Kontakta oss

Vi finns i Stockholm, Göteborg, Malmö och Åre

Stockholm

Göteborg

Malmö

Åre

Fakturainformation

Stockholmskontoret

Ligger på Östgötagatan 12 på Södermalm i Stockholm. Närmaste tunnelbanestation är Medborgarplatsen men inte heller Slussen är långt bort.

Göteborgskontoret

Vårt kontor i Göteborg ligger på Drottninggatan 56, i centrala Göteborg. Åker du spårvagn eller buss finns Brunnsparken precis runt hörnet.

Malmökontoret

Vårt kontor i Malmö hittar du på Adelgatan 21, nära både centralen och Stortorget.

Årekontoret

Vårt kontor i Åre hittar du i Åre stationshus, våning 3.

Faktureringsuppgifter

Vi har som målsättning att ersätta så många som möjligt av dagens pappersfakturor med e-fakturor eller mailade PDF-fakturor, och föredrar därför att få fakturorna från er i det format, och i den ordning som presenteras nedan:

1) E-faktura

För Er som redan idag kan skicka Elektroniska fakturor såsom t.ex. Svefaktura ber vi Er kontakta den e-fakturaoperatör (VAN-operatör) ni anlitar, och be dem göra uppsättningen enligt nedan information.

2) PDF-faktura på mail

Vi tar gärna emot mailade PDF-fakturor. Om ni från Ert affärssystem kan skriva ut era fakturor som PDF filer skickar ni dessa till mailadressen nedan. En faktura per PDF-fil. Alla sidor av fakturan måste vara i en och samma PDF (även bilagor) OBS! Skannade PDF:er accepteras ej.

PDF-fakturor skickas till: iterio@pdf.scancloud.se

3) Pappersfaktura till adress

Iterio AB
FE-1864 Scancloud
831 90 Östersund

Vid frågor vänligen kontakta Ascendo support: support@ascendo.se

Fakturerings- och expeditionsavgifter accepteras endast om detta avtalats. Vi tillämpar en betalningstid på 30 dagar från ankomst av korrekt utställd faktura. Avvikelser från dessa krav kan endast göras om annat avtalats.

Vi som jobbar på Iterio

Jonas Jonsson

Stockholm | VD

jonas.jonsson@iterio.se

070 979 92 01

Gunilla Brogren

Stockholm | Regionchef

gunilla.brogren@iterio.se

070 979 92 10

Roger Wennberg

Göteborg | Malmö | Regionchef

roger.wennberg@iterio.se

070 979 92 21

Paulina Borg

Stockholm | Ekonomichef

paulina.borg@iterio.se

070 979 92 54

Johan Asplund

Stockholm | Affärsområdeschef Digital projekthantering

johan.asplund@iterio.se

072-593 36 10

Johan Petersson

Stockholm | Affärsområdeschef ITS

johan.petersson@iterio.se

070 979 92 57

Kenneth J Carlberg

Stockholm | Affärsområdeschef Trafik

kenneth.j.carlberg@iterio.se

0709799207

Magnus Ruuth

Stockholm | Affärsområdeschef Projektstöd

magnus.ruuth@iterio.se

070 979 92 59

Pernilla Troberg

Stockholm | Affärsområdeschef Miljö

pernilla.troberg@iterio.se

070 979 92 50

Aisa Afshar

Göteborg | Gruppledare Digital Projekthantering

aisa.afshar@iterio.se

070 979 92 33

Anna Humphries

Stockholm | Ekonomiassistent

anna.humphries@iterio.se

070 979 92 87

Anna-Ida Bergström

Stockholm | Gruppchef Geoteknik

anna-ida.bergstrom@iterio.se

070 979 92 52